Keyyif.Net

3 Aşamada Tarzınıza Uygun Saat Seçimi

23.08.2020
132
3 Aşamada Tarzınıza Uygun Saat Seçimi

Günlük kombinlerinizi tamamlamak üzere bir saat sahibi olmaya karar verdiğinizde, hangi saatin sizin için ideal görünüme ve özelliklere sahip olduğunu belirlemeniz gerekebilir. Bu yazımızda, kişisel saat seçimi sürecinizde dikkat etmeniz gereken çeşitli faktörleri ve nasıl seçim yapabileceğinize dair ipuçlarını paylaşacağız.

Görsel Öğelerle İşe Başlayın

Saatler, genel tasarım özellikleri itibarıyla kendilerine has kimlikler taşırlar. Genel ayrım ifadeleri klasik, spor, abiye gibi temel kategoriler olarak biliniyor olsa da saatlerin kendilerine has tarzları birbirlerinden tamamen ayrı görsel etkiler taşırlar. Bu nedenle ciddi bir görünüm için klasik ve dinamik bir görünüm için spor saat şarttır gibi bir ifade doğru olmayacaktır. Hal böyle olunca saat seçimi nasıl olmalı sorusu akıllara gelmektedir. İşin aslı siz hangi saat modelinin rengi, dokusu ve tasarımlarıyla stilinize yakıştığını düşünüyorsanız o saati seçmelisiniz. Sıklıkla günlük kombinleri tercih ediyor, rahat giyim tarzını benimsiyorsanız silikon saat modellerinde geniş renk alternatiflerini değerlendirerek cesur ve hareketli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Formal giyim tarzını benimsiyorsanız zarif bir duruş için hasır kayışa satıp saat alternatifleri seçiminiz olabilir. Renk konusunda ise kendinizi tamamen cesur hissedebilirsiniz. Burada eğer yumuşak ve pastel bir ifade yakalamak istiyorsanız pembe altın rengini düşünebilir ya da bakırın tonlarındaki saatleri tercih edebilirsiniz. Ciddi ve güçlü bir görünüm içinse yine geniş bir renk skalasıyla karşınıza çıkan çelik kayışlı saatleri düşünebilirsiniz. Çelik kayışa sahip modeller saatte renk seçimi konusunda size birçok alternatif sağlayabilmektedirler.

Tasarım Ayrıntıları Size İlham Versin

Hem kadın hem de erkekler için saat seçiminde ipucu sağlayan bir diğer alan da saatin genel tasarım ayrıntılarıdır. Burada klasik, modern ve post-modern olmak üzere tasarım açısından birbirinden farklı çizgilerde olan saatleri örnek gösterebiliriz. Çoğunlukla eski zamanlardan bu yana saatlerde karşımıza çıkan ve özellikle kasa, kadran tasarımında kendisini gösteren sade ayrıntılar, klasik saatlerde kendilerini gösterir. Erkek saat seçimi söz konusu olduğunda, özellikle ağırlığını ortaya koymak isteyen erkekler için klasik imaja sahip saatler oldukça ideal olabilmektedir. Günümüzde renk çeşitliliği de bulunan bu saatler arasında siyah, lacivert, kahverengi, bakır gibi farklı renklerde modeller yer almaktadır. Öte yandan net çizgilere, minimal hatlara sahip veya tamamen farklı olarak maksimal görünümlerle kendisini gösteren saatler ise şıklığına önem veren kişilere hitap etmektedir. Modern veya post-modern görünümleriyle dikkat çeken bu saatler, çoğunlukla silikon kasa ve kayışlara sahiplerdir. Geniş bir renk yelpazesi bulunan bu modeller, farklı kombinlerinize uyum sağlayabilecek görünümlerle tasarlanmaktadırlar. Erkek ve kadın saat seçimi  söz konusu olduğunda, dinamik görünümler için bu modeller tercihiniz olabilir.

Özelliklere Göre Seçim Yapmak

Günümüz teknolojik olanakları sayesinde, saatlerde çeşitli evrimler geçirdiler. Takvim, kronometre ve alarm gibi özellikler bir yana artık akıllı telefon ile bağlantı özelliklerinde dahi standartları oldukça yüksek olan saatler karşınıza çıkabiliyor. Özellikle iş hayatında çok yoğun olan, antrenmanlarını kolay bir şekilde takip edebilmek isteyen, günlük rutininde çeşitli kolaylıklara sahip olmak isteyenler için akıllı saatler oldukça kullanışlıdır demek isabetli olacaktır. Burada bilinmesi gereken husus tasarım konusunda akıllı saat seçimidiğer saat türlerinden farklı değildir. Akıllı saat üretimi yapan markalar, ürettikleri bu teknolojik saatlerde görsel açıdan klasik, spor ve abiye görünümleri ortaya cesur bir şekilde koyuyorlar. Burada seçim yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar çoğunlukla fonksiyonel nitelikler olmalıdır. Saatinizi kullanırken sahip olmak istediğiniz teknik özelliklere göre alternatif modelleri kıyaslayabilir, sizin için ideal olan modeli tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.