Keyyif.Net

Baş Ağrısına Neden Olabilecek 4 Saç Modeli

17.08.2020
83
Baş Ağrısına Neden Olabilecek 4 Saç Modeli

Baş ağrısına farklı nedenler neden olabilir : stres, yüksek tansiyon, yaralanma ve hatta hava durumu tetikleyebilir. Saçınızı takma şekliniz de baş ağrısına neden olan önemli bir faktör olabilir. Saç derinize baskı uygulayan bazı saç stilleri acı verici bir his yaratabilir.

Saç köklerinizin altında ve saç derinizde ağrıyı hissedebilen çok hassas sinirler vardır. At kuyruğu, aynı anda birçok sinirde gerginlik hissini tetikleyebilir ve bu da baş ağrısına neden olabilir. Bu durum oldukça yaygındır ve at kuyruğu baş ağrısı sendromu olarak bilinir .

Kafa bantları

Sıkı saç bandı takan kişiler de baş ağrısı çekebilir. Bu harici bir kompresyon baş ağrısı olarak kabul edilir ve başınıza takılan bir şey alnınıza veya kafa derinize sürekli baskı yaptığında ortaya çıkabilir. Bu tür baş ağrısı genellikle orta, sabit basınç olarak tanımlanır ve en çok nesnenin başınıza baskı yaptığı bölgede ağrır. Uzun zamandır sıkı bir başlık takıyorsanız, ağrı daha da kötüleşebilir.

 Sıkı örgüler

 Sıkı örgüler

Aşırı sıkı örgüler ayrıca harici bir kompresyon baş ağrısına da neden olabilir . Saçınız çok sıkı örüldüğünde, saç derinize ek baskı uygular ve saçınıza zarar vermenin yanı sıra baş ağrısına da neden olabilir. Tıp uzmanları , bazı kişilerin altta yatan faktörler nedeniyle dış kompresyon baş ağrılarından diğerlerinden daha fazla etkilendiğine inanmaktadır . Örneğin, bazı kadınların adet döngüsü sırasında daha hassas bir kafa derisi olabilir.

Saç uzatma

Sıkı örülmüş saç uzatma size muhteşem bir yele verebilir, ancak aynı zamanda güçlü bir baş ağrısına da yol açabilir. Saçınıza bu kadar ağırlık eklemek başınızda gerginlik yaratır ve kafa derisini ve saç köklerini aşırı çekme, kafa derisindeki sinirlerin hassaslaşmasına neden olabilir . Diğer saç modellerinden farklı olarak, saç uzatmaları sürekli olarak giyilir ve bu da saç derinize sürekli baskı uygular.

Harici sıkıştırma baş ağrısından nasıl kurtulurum

  • Acı hissettiğiniz bölgeye kafa derinize nazikçe masaj yapın ve derin bir nefes alın.
  • Gereksiz şapkalardan kaçının .
  • Saç derinize çok fazla baskı uygulamayan saç stillerini düşünün : gevşek bir topuz, düşük at kuyruğu veya gevşek örgüler, hatta belki daha  kısa bir saç modeli.
  • Yeterince uyuyun .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.