Keyyif.Net

Çocuk Olmadan Önce Herkesin Ele Alması Gereken Psikolojik Sorunlar

01.08.2020
131
Çocuk Olmadan Önce Herkesin Ele Alması Gereken Psikolojik Sorunlar

Bir araştırmaya göre, benlik saygısı, kariyer ve hatta eşler arasındaki psikolojik problemler yenidoğan Bebeğinizi büyük ölçüde etkileyebilir  . 

Zaten çocuklarınız var, ama siz yine de daha fazlasını istiyorsunuz.

Bir kadın bebek bağımlılığının ayrıntılarını paylaştı . Zaten 5 çocuğu var ve yenilerini doğuramayacak kadar yaşlı olduğunu anlıyor, ancak düşünmeyi bırakamıyor. Bu  çıkıyor mutsuz bir çocukluk bir iç boşluğu ve kaybını doldurmak için.Arzusunun bunun temel nedeni olabileceğini. Bu yüzden daha fazla çocuk istemek her zaman iyi değildir ve bir uzmanla birlikte ele alınması gereken bir sorun olabilir.

Bebek sahibi olmanın ilişkinizi kurtaracağını umuyorsunuz.

Çiftlerin% 67’si ilk çocuklarını doğurduktan sonra ilişki memnuniyetinde azalma olduğunu bildirmiştir . Bu azalma genellikle bebek ortaya çıktıktan sonra kadınlar için 6 ay ve erkekler için 9 ay arasında gerçekleşir. Evliliği bu şekilde kurtarmayı planlıyorsanız, bu iyi bir fikir değildir.

 Kendi yaşamınızdan memnun değilsiniz.

©  
Aşk ve Diğer Uyuşturucular / Fox 2000 Pictures 
,

Michigan State Üniversitesi’ne göre, küçük çocuklar ebeveynleri kopyalayarak öğrenirler. Bu, çocuğunuzun sizin gibi çok şey olacağı anlamına gelir, bu yüzden onlardan önce hedefleri ve arzuları olan kendine güvenen bir kişi olarak görünmek önemlidir. Aksi takdirde, hayattaki belirsizliğinizi taklit edebilir, bu da çocukların gelecekte hedeflerine ulaşmasını engelleyebilir.

Stres ve kaygı ile mücadele edersiniz.

©  
The Eye / Vertigo Entertainment 
©  
Yıldızlara Haritalar / Prospero Resimleri

Bu çalışma , ebeveynlerin olumsuz duygularının çocuklarının gelişimini kötü bir şekilde etkileyebileceğini ortaya koymuştur . Uzmanlar, bebeğin hayatının ilk yılında özellikle güçlü bir etkinin meydana geldiğine inanıyorlar. Sonuç olarak, çocukların ebeveynlerinin olumsuz davranışlarını ve olumsuz ruh halini kazanmaları mümkündür. Kural basit: mutluluğunuz çocuğunuzu mutlu edecektir.

Hayatın her alanında mükemmellik beklersiniz.

Mükemmeliyetçilik çoğu kez  neden olduğu yetmezliği, değersizlik duygusu, düşük benlik saygısı ve çocuklukta olumsuz deneyimler korkusu. Ebeveynler bu psikolojik sorunu kendi başlarına kontrol etmelidir, çünkü çocukları bazen onlara itaat etmeyecek ve ödev yapmak istemeyecektir. Sadece bazen bir şeyleri birkaç kez tekrarlamanız ve duvarlardan yiyecek yıkamanız gerekeceği hazır olun. Ve sorun değil!

kaynak:https://brightside.me/inspiration-psychology/7-psychological-problems-everyone-needs-to-deal-with-before-having-kids-798283/

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.