Keyyif.Net

Burçların Ev Dekorasyon Seçimleri

26.06.2020
121
Burçların Ev Dekorasyon Seçimleri

Yıldız işaretinin ve burcunun özellikleri, evini nasıl dekore etmen ve tasarlaman gerektiğini belirlemede de önemli bir rol oynar; nihayetinde bu alanlar yaşayacağın, uyuyacağın, rüya göreceğin, planlayacağın, belki de büyüdüğün ve başarılı olacağın alanlardır. Peki astrolojik işaretine bağlı olarak nelere dikkat etmelisin? Her bir Zodyak işaretinin her birinin kendine özgü güçlü yönleri, zayıflıkları, beğenileri ve hoşlanmadıkları şeyler vardır.

Oğlak (22 Aralık- 19 Ocak)

İşkolik olarak nitelendirebileceğimiz oğlaklar, dinlenme alanlarında konfor ararlar. Pahalı kumaşlar ve eski mobilyalara ilgi duyan oğlakların favori renkleri; siyah, gri, kahverengi ve yeşildir. Yumuşak dokulu kumaşlar kendilerini iyi hissettirir. Oldukça çalışkan, disiplinli ve mükemmelliyetçi bir burç olan oğlak burcunun aynı zamanda geleneksel detaylara düşkün bir yapısı da var. Hem olgun görünümlü hem de lüks detaylar doğrultusunda dekore edilmiş bir ev tam da oğlak burçlarının evi olabilir.

Kova ( 20 Ocak – 18 Şubat)

Kendini geliştirmeye önem veren, sanatsal etkinliklerin olmazsa olmaz burcu, modernizmin tutkunu… Elbette kova burçlarından bahsediyoruz! Hayal gücü kuvvetli ve özgürlüğüne düşkün olan kovalar kendilerini gösterebileceği alanları tercih eder. Favori renkleri; gümüş ve metalik renklerdir. Teknolojik eşyaları kullanmaktan keyif alırlar. Soyut imgeleri dekorasyonda kullanmak isteyebilirler. Rahatlığa önem veren kova burcu için modern izlere sahip mobilyalar, dekoratif aksesuarlar olmazsa olmazdır! İşte, tam da bu nedenle konforu, modern çizgilerden yardım alarak sunan ve şıklığın en sade hâllerinden oluşan dekorasyon stilleri tam da onlara göredir. İdealist ve hayalperest kişilikleriyle herkesi kendine hayran bırakan kova burcu insanları için en ideal ev, elbette bu özelliklerini yansıtacak bungalov tarzı evlerdir.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Hayal gücünü özgürce kullanabileceği alanlar ve bu alanlarda su yeşili, su mavisi görmeyi sever balıklar. Düşlere dayalı bir estetik anlayışları vardır. Sanatçı ruhlu balıklar estetiğe büyük önem verir. Birbiriyle uyumlu eşyalar olmazsa olmazlarıdır. Yaratıcı yönüyle bu eşyaları kendi zevklerine göre değiştirmekten zevk alabilirler. Hassas ve derin bir yapıya sahip olan balık burcu insanları için suya yakın olmak önemlidir. Bu nedenle bir deniz veya nehir kenarında bulunan evler, onlar için oldukça ideal olacaktır. Deniz manzaralı evler ile içindeki romantizmi ortaya çıkarabilir, huzur dolu zamanlar geçirebilirsin.

Koç ( 21 Mart – 19 Nisan)

Yerinde duramayan, canlılığı seven, hep bir etkinlik arayan koç burçlarının evi de elbette kendisi gibi pozitif olmalıdır. Ev dekorasyonunda tercihini minimal çizgilerden yana kullanmayı seven Koç burcunun aynı zamanda ruhundaki renkliliği de yansıtması gerekiyor. Bir ateş burcu olarak şömine ve mum gibi dekoratif elemanları da evlerinde kullanmayı severler. Sıcak bir ortam elde etmek önemlidir; odaya yayılmış büyük halılar bu sebeple koçlar tarafından çok kullanılır. Düz çizgiler, vurgu dolu renkler ve doğal materyaller bu grubun stilinin en belirgin özellikleridir. Endüstriyel mobilyalar da destekleyici dekorasyon parçalarıdır. Vurgulu ana renk seçimini ise nötrlerle ve sade aksesuarlarla dengeleyebilirsin.

Boğa ( 20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa burcu insanları istikrarlı yaşamlarıyla insanların kalplerini çelerler. Her zaman güzel şeyleri sever ve onlara yönelirler. Ayrıca ne istediğini bilen, amaçlarını sıralamada sorun yaşamayan ve sürekliliğe önem veren kişilerdir. Rahatlığa önem verdikleri için daha sakin bir çevrede ev bulmak ideal olacaktır. Bunun yanı sıra lüks eşyalar ve rahat koltuklarla da evini dekore edebilirsin. Farklılıktan hoşlanan, hep kendini geliştirmeye çalışan ve favori renkleri arasında toprak tonları yer alan Boğa burçları için sade ama bir o kadar da dikkat çekici bir dekorasyon stili uygun olacaktır.

İkizler ( 21 Mayıs – 20 Haziran)

Konuşkan ve samimi olan İkizlerin en önemli özellikleri iletişim yetenekleridir. Bu nedenle sosyal alanlara yakın merkezi bir alanda ev bulmak senin için en iyisi olacaktır. Yeni komşularla tanışmak, bu süreçte en sevdiğin şey olabilir. Evde vakit geçirmek, evlerini ve arkadaşlarını çok seven İkizler burçları için yapılacak en güzel etkinliklerden biridir! Bu durum ise elbette onların dekorasyona oldukça önem vermelerini de beraberinde getirir. Canlı renklerle bezenmiş, hafif mobilyalar ile oluşturulmuş bir ev dekorasyonu, tam İkizler burcunun kalemi; çünkü arada evlerini yenilemek için mobilyaların yerini değiştirmek isteyebilirler. 

Yengeç ( 21 Haziran – 22 Temmuz)

Evine düşkünlük katsayısı epey yüksek olan Yengeç burçları için kendileri gibi samimi ve sıcakkanlı bir dekorasyon stili uygun olacaktır. Nötr renkleri bol bol tercih eden Yengeç burcu insanı, bu içten etkiyi oluşturabilmesi için ise açık tonları tercih edebilir. Ev dekorasyonunda dekoratif ürünlerden yardım almayı çok seven Yengeç burcu için en ideal dekorasyon tarzının ise pastel renklerin kullanıldığı dekorasyonlar olduğunu söylemek mümkün. Bu burcun insanı doğal bir aşçıdır. Hem kendisi hem de sevdiği insanlar için yemek yapmayı, sohbet etmeyi çok sever. Bu nedenle geniş ve ferah mutfaklı bir ev seni oldukça mutlu edecektir.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Lider özelliğiyle bilinen ve ilgi odağı olmayı, dikkat çekmeyi seven Aslanların rengi; turuncu, sarı ve mordur. Görkemli eşyalara bayılırlar. Evlerinde biraz daha ihtişamlı mobilyalara ve kendini belli eden özel çalışmalara yer vermekten zevk alırlar. Arkadaşları içerisinde de lider özelliğini korumayı seven Aslan burcu insanları için arkadaşlarıyla bir araya geldiği yemekler ve partiler oldukça önemlidir. Bu nedenle geniş ve konforlu bir yemek odası olan bir ev tercih etmeni öneririz. Estetiğe önem veren ve bunun yanı sıra gösterişli detayları seven Aslan burcu için dikkat çekici dekoratif ürünlerin bulunduğu bir ev en ideali olacaktır.

Başak ( 23 Ağustos – 22 Eylül)

Mantıklılığı ve titizliğiyle bilinen Başak burçları, düzenli ve tertipli olmayı severler. Bu yüzden bol dolaplı ve raflı dekorasyon parçalarını tercih ederler. Düzenlerini rahatça uygulayabildikleri geniş evlerde, bol dolaplı titiz bir yaşam alanı oluştururlar. Ahşap mobilyalar zayıf noktalarıdır. En mutlu oldukları renkler ise; krem, bej, beyaz ve kahve tonlarıdır. Bu renklerle oluşturacakları yaşam alanı, Başak burçları için huzurlu bir dinlenme ortamı sağlayacaktır. Detaylara bayılan, sorumlu ve vicdanlı yapılarıyla tanınan Başak burcu insanlarının evleri her zaman düzenli ve temiz olmalıdır. Bu nedenle ev seçiminde, eşyalarının ve dolaplarının sığabileceği büyüklükte alanlar olmasına dikkat etmeni öneririz.

Terazi ( 23 Eylül- 22 Ekim)

Burç hanelerinin en dengelisi Teraziler rahatlık ararlar. Nefes alabilecekleri bir dekorasyonu tercih ederler. Birbiriyle uyumlu objeler onları rahat hissettirir. Büyük geniş avizeler, süslü tül perdeler, mobilyalarında renklerin birbiriyle uyumu onları mutlu edebilir. Pastel renkleri kullanmak isteyebilirler. Lüks yaşam tarzlarıyla bilinen Terazi burcu insanları rezidanslar içerisinde yaşamayı oldukça severler. Enerjik bir burç olan Terazi burcu aynı zamanda farklı, yaratıcılık gerektiren işlerden hoşlanır ve genellikle renkli detayları tercih eder. Ayrıca ev dekorasyonunda lüks zevklere uygun tasarımlarla yönelenler için mutlaka sanat yapabilecekleri bir hobi odasının da olması gerektiğini hatırlatalım.

Akrep ( 23 Ekim- 21 Kasım)

Yaptıkları ile dikkat çekmeyi seven ve bunu gösterişle değil, sadelikle yapmayı isteyen burçtur Akrep. Bunun yanı sıra çoğu zaman her hissini belli etmeyen ve sorunlarını kendi çözmeye çalışan Akrep burcunun doğanın sunduğu huzurdan yararlanması mükemmel olabilir. İddialı burçlardan olan ve koyu renklere düşkün olan Akrepler, sürprizleri ve gizemi severler. Özel kokular vazgeçilmezleridir. Dekorasyonda mumları, sabunları, özel kokulu yağları, duvarda asılı portre resimleri kullanmaktan zevk alırlar. Koyu renkli perdeler, örtüler, mobilyalar ve egzotik kokular kullanabilirler.

Yay ( 22 Kasım – 21 Aralık)

Gezgin bir ruha sahip olan yay burcu insanları aslında her yerde yaşayabilirler. Onlar için çadırda yaşamak lüks bir dairede yaşamaktan farksızdır. Değişkenlik gösteren ruh yapıları nedeniyle dağ evleri onlar için en uygunu olacaktır. Hatıralara da fazlasıyla önem veren bu burç insanları için anılarını sergileyebilecekleri temiz ve beyaz duvarlı bir alan iyi olacaktır. Keşif yönü baskın olan Yaylar, dekorasyonda kitapları, haritaları kullanmak isteyebilirler. Mor, bej ve pudra renginde duvarlar ve halılar onları rahat hissettirir. Geniş kitaplıklar, eksantrik objeler kullanmaya yatkındırlar. Kilimler, etnik tekstil ürünleri ve tablolar, gezilerden toplanmış aksesuarlar dekorun en önemli parçalarıdır. Gezmeyi, dışarıda zaman geçirmeyi çok seven yaylar için bir evin vazgeçilmezi bahçe ve balkonlardır. Ufak bir balkonu bile özenle tasarlayabilirler. Yeşil ev bitkileri, çiçekler modunu kolaylıkla değiştirebilir.

resim kaynağı:pinterest

Yazı kaynak:https://blog2.armut.com/blog/burclarin-ev-dekorasyon-rehberi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.