Keyyif.Net

Kolesterol Hastaları İçin, Lezzetli Az Yağlı 6 Çorba Tarifi

12.04.2020
81
Kolesterol Hastaları İçin, Lezzetli Az Yağlı 6 Çorba Tarifi

Düşük kolesterol tarifleri arasında, yağ oranı düşük çorbalar çok popülerdir. Yüksek kolesterolü olan insanlar bu çorbalara gerçekten lezzetli oldukları için sahip olmayı severler. Bu çorba tarifleri dengeli ve yağsız bir gıda sağlar ve yüksek kolesterolden etkilenen insanlar için diyet kontrolünde büyük yardımcı olabilir.

Bu çorbalar bir dereceye kadar LDL kolesterol seviyesinin azaltılmasına da katkıda bulunur. Bu çorbalardan bazıları geleneksel tarifler altındayken, bazı yeni çorba tarifleri de blokta yer alıyor.

Mercimek çorbası

Kolesterol hastaları arasındaki tüm çorbalarda çok yaygın olan, kolayca hazırlanabilen mercimek çorbasıdır. Malzemeler domates, soğan, kereviz, havuç, köri tozu ve mercimektir. Bu çorbanın hazırlanması için tüm bu içeriklerin dengeli bir oranı kullanılabilir. Bu bileşenler tüketilmek üzere on dakika birlikte kaynatılabilir. Damak tadınıza göre biber, biber tozu veya yeşil biber ekleyebilirsiniz.

Lahana çorbası

Kolesterol hastalarına lahana çorbası da verilebilir. Bu çorba lahana, zencefil, karabiber, soğan, yeşil biber, domates ve şeri ile hazırlanır. İçeriği çok az veya ihmal edilebilir kolesterol içeriğine katkıda bulunur. Çorbada doymuş yağ içeriği yoktur.

Squash ve Tatlı Patates Çorbası

Yüksek kolesterolü olan kişiler için uygun olan diğer çorba, kabak ve tatlı patates ile yapılır. Bu çorba, lif bakımından zengin salatalarla birlikte genellikle kolesterol hastalarına sunulur. Bu çorba kanola yağı içinde hazırlanmalıdır. Dört kişi için çorba hazırlamak için bir pound kabak ve tatlı patates kullanılabilir. Bu çorbanın diğer bileşenleri frenk soğanı, soğan, karabiber ve zencefil. Çorbada tavuk suyu bulunabilir.

Fasulye ve Ispanak Çorbası

Kolesterolden etkilenen bir kişi fasulye ve ıspanak çorbasının tadını çıkarabilir. Bu çorbada bile tavuk suyu kullanabilirsiniz. Bu çorba ayrıca fasulye varlığı nedeniyle LDL’yi düşürme amacına da hizmet edebilir. Çorbanın diğer bileşenleri havuç, kereviz, domates ve kurutulmuş kekiktir. Rotini de eklenir. Doktorlar genellikle bu tarifi kolesterol problemi geliştirmesi muhtemel obez insanlara tavsiye eder.

Az Yağlı Hindi Çorbası

Az yağlı hindi çorbası, yüksek kolesterolü olan insanlara hizmet veren bir başka çorbadır. Bu çorbanın malzemeleri sodyum tavuk suyu, makarna eriştesi, kereviz sapı, havuç ve karabiberdir. Tüm bu içerikler çorbayı hazırlamak için birlikte kaynatılır.

Siyah Fasulye Çorbası ve Toskana Çorbası

Siyah fasulye çorbası ve Toskana çorbası da yağ içeriğinde çok düşüktür ve kolesterol hastalarına sunulabilir.

Tüm bu çorba tarifleri damak tadınıza iyi gelir. Bunların tadını iki kez diyet kontrolü ve LDL kolesterol azaltımı için kullanabilirsiniz.

Makale Kaynağı: http://EzineArticles.com/331422

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.