Keyyif.Net

Evcil Hayvanlarla Büyüyen Çocuklar Daha Sağlıklı

18.02.2020
115
Evcil Hayvanlarla Büyüyen Çocuklar Daha Sağlıklı

Birkaç çalışma , evlerimizdeki bakterilerin sağlığımızı iyileştirebileceğini göstermiştir. Ve araştırmanın gösterdiği gibi, evcil hayvanlar, çocuklarınıza yaşamak için mikroorganizmaları tanıtmanın en iyi yollarından biridir.

https://pixabay.com/

Bir evcil hayvana, özellikle bir köpeğe sahip olmak, egzersiz yapmak için birçok şans sağlar. Sadece arka bahçede yürümek ya da oynamak, hareket etmek çocuklarınızı eğlendirmek ve sağlıklı tutmak için mükemmel bir yoldur. Bir  çalışma 2.000’den fazla kişiyi test etti ve düzenli olarak bir köpekle yürüyenlerin yüksek bir fitness oranına sahip olma olasılığı daha yüksekti.

Bu nedenle, çocuklarınızın günlük olarak daha fazla egzersiz yapmasını istiyorsanız, evcil hayvan almak mükemmel bir çözüm olabilir.

https://pixabay.com/

Birçok faktör bağışıklık sistemimizi etkiler. Aslında, 20 dakika kahkaha, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu bağışıklığı artırabilir. Ancak, evcil hayvanlar da yardımcı olabilir. Yakın tarihli bir çalışma , evcil hayvanlarla kısa süreli karşılaşmaların bile bağışıklık sisteminin işlevini geliştirdiğini göstermiştir. Örneğin köpekler bizi doğadaki bebeklere sağlığı güçlendiren mikroplara maruz bırakırlar.

https://pixabay.com/

Toplumumuzun en genç üyeleri bile günlük stres yaşamaktadır . Ancak, yetişkinlerin aksine, bununla nasıl başa çıkacaklarını her zaman bilmiyorlar. Evcil hayvanlar da burada yeterli bir çözüm gibi görünüyor. Bu çalışmaya göre, onlarla temas, kortizol, bir stres hormonu ve kalp atış hızını azaltır . Bu nedenle evcil hayvanlar terapide sıklıkla kullanılır.

https://pixabay.com/
kaynak: https://brightside.me/wonder-curiosities/kids-who-grow-up-with-pets-are-healthier-according-to-research-795814/

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.