Keyyif.Net

Evde Kuş ve Kedi Bakmanın Püf Noktaları

26.01.2020
98
Evde Kuş ve Kedi Bakmanın Püf Noktaları

Doğal yaşamda birisi tatlı bir av birisi ise av kadar tatlı avcıdır. Aslında uygun şartlar sağlandığında kuş ile kedi aynı anda oldukça başarılı ve güvenli şekilde beslenebilir. 

Bebekliklerinden itibaren birbirleriyle oyunlar oynayarak büyüyen kuş ve kedi, sıkı bir dost gibi görünseler de ilerleyen zamanlarda iri cüssesiyle kedi, kuş için tehdit haline gelmeye başlar.
Kafesinde rahat ve huzur içerisinde görünen kuşunuz, tanıdık kedi komşusuyla uyum içerisinde bir tavır sergiliyor olabilir.
Ev içerisinde güvenle salınan kuşlar için kedi, büyük bir tehdit olduğu gibi kuşunda oyun arkadaşı olarak sessiz ve sabırlı bir tavır sergileyebilir.
Kedilerinizin oyunlar oynaması için alınan oyuncakların, beslemekten hoşlandığınız kuşları andıran renk ve boyutta olmaması özellikle önemlidir. Kedili bir eve sonradan gelen kuş komşu, kedide bazı psikolojik sorunlara sebebiyet verebilir. Benzer şekilde serbestçe havasını atan bir kuşun yaşadığı eve sonradan gelen kedi, kuş üzerinde ciddi stres ve hassasiyet oluşmasına yol açar. Kuşlar için en önemli önlem ise kedi ile aynı ortamda yalnız bırakılmamak, kafeslerinin devrilmelere karşı korunuyor olması, tellerinin kedilerin kol ve ağızlarının sığamayacağı darlıkta olması ve kuşun kafes içerisinde kendini savunacak kadar alanı olması, serbest uçuşlarda kedinin ortamdan çıkartılması gerekebilir.
Samimi dostluklar içerisinde olan kuş ve kediler ise dikkatli şekilde gözlemlenmeli, kediye asla güvenilmemelidir. https://patiliyo.com/post/evde-kus-ve-kedi-bakmanin-11-puf-noktasi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.