Keyyif.Net

Ocak Ayı EtkinliklerTakvimi

04.01.2020
88

Ocak Ayı Türkiye Geneli Etkinlikler ve Festivalleri Sizler için derledik.

Ocak Ayı EtkinliklerTakvimi

34. Geleneksel İncirliova Deve Güreşi Festivali 5 Ocak’ta Aydın’ın İncirliova ilçesinde düzenlenecek.

Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgelerinin pehlivan develerinin katılacağı, Deve Güreşlerinin başkenti İncirliova’mızın 34. Geleneksel Deve Güreşi Festivaline 5 Ocak Pazar günü tüm halkımız davetlidir.

Ünye Kitap Fuarı

6-12 Ocak tarihlerinde kitap fuarı, yazar-okur buluşması, imza ve söyleşi günleri, tiyatro gösterisi ve müzik şöleni yapılacak. Fuarda Yazarlar Sinan Yağmur, Yusuf Asal, Koray Varol, Şermin Yaşar, Sunay Akın, Mehmet Solmaz, Okay Tiryakioğlu, Vahbi Vakkasoğlu, İrfan Gürkan Çelebi, ve Oğuz Saygın okurlarla buluşacak.

Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali

Brezilya’da katıldığı Arp Festivali’nden dönerken, 2009 yılında okyanusa düşen yolcu uçağında hayatını kaybeden uluslararası alanda tanınmış arp sanatçısı Ceren Necipoğlu’nun anısına, bu yıl ilk kez Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali düzenleniyor. 15-19 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan festivalde, Solo Arp ve Oda Müziği Yarışmaları’nın yanı sıra, jüriyi oluşturan dünyaca ünlü sanatçıların vereceği konserler ve ustalık sınıfları yer alıyor. Ömrünü Arp sanatına adamış Ceren Necipoğlu’nun aziz hatırası için gerçekleştirilecek olan ‘Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali’ni sizlere duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali’, Necipoğlu’nun hayatını üzerine kurduğu paylaşarak öğrenme misyonunu yaygınlaştırmak, katılan tüm gençlerimizin yeni ufuklar keşfetmesine yardımcı olmak ve memleketimizde Arp sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmektedir.
Türkiye’de ilk kez hayata geçecek olan uluslararası festivalimiz, 15 – 19 Ocak 2020 tarihleri arasında Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren büyüleyici İstanbul’da, her köşesi tarih dolu Beyoğlu’nda gerçekleştirilecek.

AAAL Kış Şenliği

Türkiye’nin en büyük lise şenliği AAAL ŞENLİK “AAALkış” ile bu kış da müzikseverlerle buluşuyor. Festival 16-17 Ocak’ta Ankara’da gerçekleşecek.
Fabrika Organizasyon farkıyla gerçekleştirilen AAALkış bu sene de muhteşem kadrosuyla ve eşsiz eğlencesiyle Ankara’ya damga vurmaya geliyor.
16-17 Ocak tarihlerinde Ankara Atatürk Anadolu Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan AAALkış , son dönemde yeni şarkılarıyla yükselişe geçen Perdenin Ardındakiler, rap müziğin öncü isimlerinden NO.1, muhteşem sahne performansıyla Fatma Turgut, rock müziğin en iyilerinden Adamlar 16 Ocak’ta AAALKış sahnesinde yerini alırken 17 Ocak’ta son dönemde adından söz ettiren Batu Akdeniz, eğlenceyi her anında hissettiren Dolu Kadehi Ters Tut, rap dünyasının prensi Şehinşah ve uzun aradan sonra -18 bir konserde seyirciyle buluşacak Duman performanslarını sergileyecek.

Selçuk Efes Deve Güreşleri Festivali

Selçuk Efes Deve Güreşleri Festivali, her yıl ocak ayının üçüncü pazar günü  yapılmaktır. İzmir’in Selçuk ilçesinde yapılan festivalin bu yıl 38.’si düzenlenecek.

Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği 1. Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali 18-22 Ocak 2020 tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde.

Festivol: Rock & Rap

Festivol: Rock’n Rap Sömestri 19 Ocak’ta Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivol; “Eğlencenin sesini aç!” sloganı ile alışagelmiş festivallerden farklı, kendine has konsepti ve teması ile her yaştan insanın kaliteli zaman geçireceği yeni bir akım, yeni bir soluktur…
Tüm Türkiye’ye ses getirecek!
Festivol eğlencenin sesini %100 açacağı 7 ayrı bölge ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor…
Her dönem bu bölgelerde keşifler yapacak ve en çok talep alan şehirleri gezecek, Festivolleyecek…
Bu bölgelerle beraber her fırsatta sesin yüksekliğini biraz biraz açacağı şehir ve butik noktalarda;
Festivol’e özgü etkinliklere hazır olun…

Karaburun Nergis Festivali

İzmir’in Karaburun ilçesinde Nergis Festivali, Ocak ayında yapılmaktadır.
Yerel üreticiye destek olması sebebiyle başlatılan bu festival hem bilmeyenlere nergis çiçeğini tanıtıyor hem de eğlenmek ve değişik bir duygu yaşamak isteyen vatandaşlara fırsat veriyor. Renkli görüntülere sebep olan bu festivalde üreticiler kendi yetiştirdikleri nergisleri tanıtıp satarken aynı zamanda da müzik grupları festivale katılanlarının kulağının pasını gideriyor..

Çamlıhemşin Ayder Yaylası Kar Festivali

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylasında bu yıl 13.’sü düzenlenecek olan ‘Kar Festivali’  Ocak ayında yapılacaktır.

 Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir.

Aladağ Kardan Adam Festivali

Adana’nın Aladağ ilçesinde  Ocak’ta 3. Aladağ Kardan Adam Festivali heyecanı yaşanacak.
Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü’nün (PRODOSS) düzenlediği festival, Aladağ Belediyesi’nin de destekleriyle Meydan Mahallesi bin 700 rakımlı Mavriyan mevkisinde gerçekleştirilecek. Festivalde en iyi kardan adam yarışması düzenlenecek, karda doğa yürüyüşü etkinliği yapılacak. Alanda gözleme, sıkma, sucuk ekmek ve çay standları açılacak, ayrıca, katılımcıların müzik ve eğlence eşliğinde şenlik havasında güzel bir gün geçirmeleri sağlanacak


 Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. 

Uzungöl Doğa Salıncak Şenliği

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl’de turizm aktivitelerinin 12 aya yayılması çalışmaları kapsamında Ocak ve Şubat aylarında “Uzungöl Doğa Salıncak Şenliği” etkinlikleri düzenlenecek.

 Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. 
kaynak: http://festtr.com/festivaller/

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.