Keyyif.Net

Kış Makyajında Dikkat Edilmesi gerekenler

29.12.2019
87

Kış Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Kış Makyajında Dikkat Edilmesi gerekenler
 Gündelik yaşam ne kadar hareketli olursa olsun, ev işleri ne kadar yoğun olursa olsun yine de var olan güzelliğin ortaya çıkması için makyaj da gündelik işler arasına girer.
Tabi makyaj yapmanın da kendine göre bazı teknikleri ve dikkat edilmesi gereken incelikleri vardır. Her makyaj her kadına yakışmadığı gibi her makyaj tekniğini uygulamak da doğru değildir.
Havaların soğumaya başladığı bugünlerde makyaj trendinde de değişimler kendini göstermeye başladı. Bir moda akımı haline gelen makyaj, artık mevsimine göre yapılabiliyor. Yani yaz aylarında ayrı bir makyaj, kış aylarında daha farklı makyaj seçenekleri bulunmaktadır. Kış makyajı yapmanın püf noktaları hakkında bilgi edindikten sonra var olan güzelliğinizi daha rahat bir şekilde ortaya çıkartabileceksiniz.
1.Kombin: Kış aylarında güzelliğinizi daha bir ön plana çıkartmak için yüzünüzdeki lekelerden kurtulmanız gerekir. Bunun için fondöten kullanabilirsiniz. Kirpiklerinize sıra geldiğinde kahverengi bir maskara etkisi ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca kahverengi bir far ile güzelliğinizi daha bir ön plana çıkartabilir, yardımcı olarak hafif pembe bir allık kullanabilirsiniz. Yüzünüzün güzelliğini istediğiniz seviyeye getirmek için dudaklarınızı da es geçmemelisiniz. Nemlendirici dudak kremi ile makyajınızı tamamlayarak güne hazır hale gelebilirsiniz.
Daha çok arkadaş buluşmalarına giderken kullanabileceğiniz bu makyaj kombini de güzelliğinizin ortaya çıkartılmasına yardımcı olacaktır. kış makyajı yapmanın püf noktalarından ikincisi olarak değerlendirebileceğiniz bu kış makyaj kombini için fondöten ve aydınlatıcı kullanmanız yeterli olacaktır. Hem doğal bir güzellik kazanmak hem de fazla uğraş istemeyen bu model ile ten renginizi altına çevirebilirsiniz. Siyah eyliner kullanarak göz güzelliğinizi ortaya çıkartırken bir de simsiyah bir maskara kullanmakla gözlerinizin ışıltısını daha bir belirgin hale getirebilirsiniz. Yanaklarınızda allık kullanırken hafif şeftali tonunu kullanabilir, dudaklarınız için ise koyu şeftali tonu kullanarak hazır hale gelebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.