Keyyif.Net

Mucize Besinlerle Vücudunuzdaki İltihaplardan Kurtulun.

22.03.2020
75
Mucize Besinlerle Vücudunuzdaki İltihaplardan Kurtulun.

Isırgan Otu

Vücuttaki toksinleri böbrek yoluyla dışarı atarak vücuttaki ağrıların iyileşmesini sağlamaktadır.

 Zerdeçal

İçeriğindeki kurkumin aktif bileşeni sayesinde iltihaplanmalara karşı iyileştirici bir yapıdadır.

 Ispanak

Yüksek besin değerine sahip bu sebze antioksidanlar bakımından da oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Vücudu hücre hasarlarına karşı koruyan anti inflamatuar bileşenler içermektedir.

Kuru Soğan

İçeriğindeki kuersetin bileşiği sayesinde inflamasyonlarla mücadelede oldukça etkilidir. İyi bir antioksidan kaynağı olan soğan solunum yolları iltihaplanmaları için son derece etkilidir.

Zeytinyağı

Kalp ve damarları koruyan polifenoller açısından zengin olan zeytinyağı iltihapla mücadelede son derece etkilidir.

Domates

İltihabı azaltan ve kansere karşı etkili mükemmel bir besindir.

Zencefil

Ağrı kesici ve iltihap giderici bir diğer besin de zencefildir.

Sarımsak

İnflamasyonu azaltmaya yardımcı bir diğer besin de sarımsaktır. Antibiyotikten 100 kat daha etkili olan bu besin iltihaplar için mükemmel bir çözümdür.

Yeşil Çay

Güçlü bir anti inflmatuar bileşik içeren yeşil çay vücuttaki ödemi ve iltihabı söker atar. Aynı zamanda meme kanserinin, prostat kanserinin gelişmesini de önlemektedir.

Mantar

Kalori bakımından düşük olan mantar bakır ve B vitaminleri yönünden oldukça zengin besindir. Mantarı hafif pişirerek tüketmek sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Brokoli

Brokoli, iltihaplanmayı artıran sitokin ve NF-kB seviyenizi azaltır. Ayrıca brokoli iltihaba savaş açan sülforafan açısından da zengindir.

Avakado

Süper besin olarak adlandırılan avokado, potasyum, magnezyum, lif ve besleyici yağlar açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Vücudu iltihaplanmalara karşı koruyarak kanser riskini de azaltmaktadır.
https://www.tarifinisevdim.com/detay/iltihap-kurutucu-besinler-nelerdir-mucize-besinlerle-vucudunuzdaki-iltihaplardan-kurtulun

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.