Keyyif.Net

Bilim Denize Dair Herşeyin Bizler İçin Faydalı Olduğunu Söylüyor

25.01.2020
69
Bilim Denize Dair Herşeyin Bizler İçin Faydalı Olduğunu Söylüyor

Kızgın, endişeli veya stresli hissettiğimizde en iyi tedavi pilajdır.

Genel zihinsel sağlığımızı iyileştirmenin yanı sıra, cilt koşullarını da tedavi edebilir ve hatta birkaç kalori yakmamıza yardımcı olabilir.
Deniz Suyu
Okyanus suyu, sedef hastalığı ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirmeye yardımcı olabilecek  birçok mineral açısından zengindir ve suyun kendisi burun sulama, sinüzit ve yüksek ateş gibi şeylere yardımcı olabilir. Ayrıca İyi Hissetme Hormonlarını salınımını da ( dopamin ve serotonin. )artırabilir.
Okyanusta yüzmek, doğa ile temas halindeyken sahip olduğumuz onarıcı etkileri nedeniyle ruh sağlığı için büyük faydaları olan bir egzersizdir. 
Okyanus Esintisi
okyanus esintisi vücudu detoksifiye etmeye yardımcı olur. Plajdayken, akciğerlerimizi bağışıklık sistemimizi artıracak negatif iyonlarla dolduruyoruz. Bu negatif iyonlar da  
üzerimizde anti-depresan etkiye sahip olabilir ve mevsimsel afektif bozukluğun semptomlarını hafifletebilir.
Hava, plajda geçirdiğiniz bir günün ardından kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar ve daha iyi uyumanıza yardımcı olur.
Kum
Kum doğal eksfoliant olması nedeniyle, ölü cildi ayaklarımızdan atabilir. 
Kum, yürürken Dünya’nın elektronlarını emdiğimiz için sağlığımızı iyileştirebilir ve yaşlanmayı yavaşlatabilir. Ayaklarımızı kumların üzerine koymak da rahatlamaya yardımcı olur. Kumda yürümek, formda kalmanıza yardımcı olur, çünkü üzerinde yürümek daha sağlam bir zeminden daha fazla çaba gerektirir. Böylece daha fazla kalori yakmamıza neden olur.
Sesler
Okyanus dalgalarının sesi barış ve denge hissini getirir.Meditatif bir duruma ulaşmamıza yardımcı olduğu için beynin iyileşmesini ve gelişmesini sağlar. Beynimiz,sesi de dahil olmak üzere genel olarak suya olumlu tepki verir. Öz-bilgimizi ve iç görümüzü artırma ve kırıldığını hissettiklerimizi iyileştirme kapasitesine sahiptir. Bir araştırma, okyanus manzarasıyla yaşayan insanların daha az strese sahip olduklarını kanıtladı. Bu çalışmaya göre, sağlık ile suyun ve gökyüzünün mavi rengi arasında bir bağlantı vardır. 
Genel olarak, mavi renk insanların daha sakin ve rahat hissetmelerini sağlar. 
Plaj huzur ve sessizlik arayan insanlar için mükemmel bir tesellidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.