Keyyif.Net

Hangi Meyveler Hangi derde Deva

25.12.2019
72
Hangi Meyveler Hangi derde Deva

Dut
Mahallenizdeki çocuk parkında, kendi arka bahçenizde veya çevrenizdeki sokaklarda muhakkak denk gelmişsinizdir. Dut ağacı oldukça güzel bir görüntü sergiler. Bu ağaç, böğürtlen benzeri, her yemeğe tat vermek için kullanılabilen, lezzetli ve sağlıklı bir meyve üretir. Dut meyvesi küçücük olabilir, ancak bazı oldukça büyük sağlık faydaları sağlar. Kilo kaybına yardımcı olabilir, karaciğerinizi sağlıklı tutabilir ve her porsiyonda bol miktarda vitamin ve mineraller temin edebilirsiniz. Bir daha ki sefere pazara gittiğinizde veya civarınızda ki bahçede bulursanız, deneyin ve benzersiz lezzeti ile besleyici özelliklerinin tadını çıkarın. Bu çiçekli ağaç ilk başta hızla büyür, ancak genellikle yalnızca 9 ila 15 metre yüksekliğe ulaşır. Dut ağaçları ılıman iklimlerde yetişme eğilimi gösterir.

ÜzümÜzümler, biraz tatlı lezzetiyle birleşen mayhoşluğunun yanı sıra yuvarlak şekli ve benzersiz dokusu ile yemek için çok eğlencelidir. Artı, üzüm salatalara eklenebilir, yemek arasında bir aperatif olarak veya sadece meyve olarak tüketilebilir. Bazılarını çekirdekli, bazılarını çekirdeksiz bulabilirsiniz. Yaban mersinine benzer bir şekilde, üzümler genellikle koruyucu, beyazımsı bir çiçekle kaplıdır. Bir asma (Vitis vinifera) üzerinde yetişirler. Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da subtropikal, Akdeniz ve kıtasal-ılık iklim koşulları altında bulunan 60 kadar fertil vahşi Vitis türünü içeren Vitaceae ailesine aittirler. Hepimiz üzümlerin ne kadar lezzetli ve çok yönlü olduğunu biliyoruz. Özellikle kuru üzüm ve üzüm çekirdeği yağı yapmak için kullanılır. Ancak üzümün sağladığı tüm faydaları biliyor musunuz? Bu lezzetli meyvelerin ömrü uzatmaya, obezite ve diyabet riskini azaltmaya yardımcı olduğu ve hatta kanseri önlemeye yardımcı olabileceğinden haberiniz var mı? Ayrıca üzüm, beyin ve kalp sağlığını artırabilir. 

GreyfurtGreyfurtlar, beyaz, sarı, pembe veya kırmızı renkte olabilir ve çoğunlukla ferahlatıcı bir ekşi tatlı tadı vardır. Hangi renk greyfurt seçerseniz seçin, kalorisi düşüktür, ancak lezzeti ve besin değeri yüksektir. Her gün sadece yarım greyfurt yemek, yetişkinlerin tipik C vitamini gereksinimlerinin en az yarısını karşılamasını sağlayabilir. Greyfurt aynı zamanda likopen ve beta-karoten (pembe ve kırmızı çeşitlerde) ve flavonoidler gibi sağlıklı yaşamı teşvik eden fito kimyasal maddeleri de içerir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü’nün “Kanserle Mücadele Gıdaları” listesindedir. Ayrıca çok sayıda çalışma, greyfurtun meyve olarak son derece akıllı bir seçim olduğunu ortaya koymaktadır. Kilo verme çabaları üzerinde önemli bir etki yaratan greyfurt günde sadece yarım olarak tüketildiğinde yağ kaybına yardımcı olur. Greyfurtun pek çok sağlık faydası, kullanımı ve formu vardır. Tüm meyveyi tüketmenin yanı sıra, greyfurt suyu, greyfurt özlü yağı ve greyfurt çekirdeği özü, sağlığınıza faydalı olmak için kullanılabilir. Kilo Kaybına Yardımcı Olur.

Yararlı besin maddelerinin yanı sıra içindeki bazı bitki bileşikleri ve antioksidanlar, bazı hastalıkları tedavi etmeye ve hatta önlemeye yardımcı olabilecek kadar yüksektir. Ayrıca, salatalıkların kalorisi düşüktür ve iyi miktarda su ve lif içerir. Bu sayede, hidrasyonu artırmak ve kilo vermeye yardımcı olmak için idealdir. Salatalık, antik zamanlardan beri Hindistan’da yiyecek ve tıbbi amaçlarla yetiştirilmektedir ve uzun süredir Akdeniz diyetinin bir parçası olmuştur. Türüne bağlı olarak, salatalık bir salataya dilimlenebilir veya bir aperatif olarak yenir ayrıca bir yemek sonrası atıştırmalık olabilir. Kabuklu veya kabuksuz olarak tüketilebilirler. Salatalık ayrıca birçok güzellik ürününde bulunur. Bu yazıda salatalıkların besin içeriğine, muhtemel sağlık yararlarına, salatalık yeme veya kullanma ipuçlarına ve olası herhangi bir sağlık riskine değineceğiz. Salatalık
başlıca sudan oluşur. Bazı insanlar güneş yanığının hafifletilmesi için salatalık kullanır. Araştırmalar, salatalıkta bulunan bir bileşiğin kanserle savaşılmasına yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.